Kına Saça Nasıl Yakılır?

Sponsorlu Reklamlar

Doğal yollardan kızıl saçlara sahip olmak isteyenler için kınayı düşünebilirsiniz. Özellikle aktarlarda hazır paketlerde bulunan kınayı tercih edebilirsiniz. Sizlere evde saça nasıl kına yakılır ile ilgili bilgileri sunmak istiyoruz. Hem doğal yollardan kızıl saçlara sahip olun hemde saç bakımınızı yapın. Çünkü kına saçları besler leydilerim.

Doğal kına tozu, bir ağaçtan elde edilir. bazı yerlerde koyun kınası diye de geçer. Resimli küçük paketlerdeki kına diye satılanlar boyalı kınadır, doğal kına değildir. Doğal kına, bütün aktarlarda, tuhafiyelerde kilo ile satılırkilosu 10 tl ile 40 tl arasında değişir. 250 gr lık bir kına normal uzunluktaki bir kişinin saçı için yeterlidir.

ılık suyu, kına ile karıştırıp çamur kıvamını yakalayıp bu karışımı saçınızın her yerine uygulayın. genellikle bir gece bekletilir. ya da yarım gün beklemesi gerekmektedir. doğal kınanın özelliği hemen boya gibi çabuk geçmez, bir kaç saat beklemesi gerekir. tek kötü özelliği de budur. Kınanın yan etkisi ya da zararı yoktur. yıkaması ve kına yakması zordur. doğal koyu parlak morumsu ve kızılımsı bir renk yaratır. saçı besler, parlatır, gürleştirir.

Kına derin bir kaba konulur.Üzerine demlenmiş çayın suyu dökülür su yerine çay koyarsanız kına saçınıza daha iyi gelecektir.Daha sonra 3 tatlı kaşığı zeytinyağı  konulur.Daha iyi bakım yapmak istiyorsaniz 1 yumurta sarısı katabilirsiniz.Hazırlamış olduğunuz karışımı saçlarınız her yerine sürün en az 3-4 saat bekleyin.Ardından iyice yıkayın.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.