Lif modelleri ve yapılışı

Sponsorlu Reklamlar

Sevgili hanımlar şu anda lif örnekleri ve yapılışı konusunu incelemektesiniz.Sizlere lif modelini ve hemen arkasından lifimizin nasıl yapıldığı bilgilerini veriyorum

Renkli makina yünü lif ipleri ile 8 numara tığla örülür. Alt kısmından ardarda 16 tane dolgu yapılarak başlanmıştır. İstediğiniz büyüklüğe göre bu dolguları azaltıp çoğaltabilirsiniz. Bu dolgular 3 kez batıp birden toplanıp bir sonraki dolgu bu dolgunun başına batılarak yapılacaktır. Sonraki sırada yıldız örgü tekniğine geçilir. Yıldız örgü tekniği; 3 kez batıp toplamadan sıradaki noktaya 3 kez daha batarız ve yine toplamadan bir sonraki noktaya 3 kez daha batıp 9 tane dolgu ipini birden toplayıp son ipi elimizle tutup arasından geçip sıkıştırırız. Devamı hep bu örgü şekliyle örülecektir. yeri geldikçe renk değiştirilerek model verilir. Çok basit kolay lif örneği günlük kullanım için ideal yumuşacık bir sabun bezi olacaktır.

“Lif modelleri ve yapılışı” için 3 yorum

 1. ayşenur diyor ki:

  ordaki yplış şekli tmamen yanlış biz onu denedik fakat hiç birşey çıkmadı asıl yapılış şekli şu;
  ilk olarak ard arda 16 tane dolgu ypıldıktan sonra 3 sıra dolgu ypıldıktan sonra 16 tane tkrar dolgu ypıldıktan sonra tkrar 3 sıra gdilior sonra v şekli olştuktan sonra tekrardan 16 tane dolgu yapıp 3 sıra gidilior sonrasında tekrar 16 tane dolgu yaplıp x şekli ortaya çıkıyor sonrasında beyaz iple aynısını sayıları küçülterek devam ettiriyoruz beyazlarıda aynı şekilde yaparak sarılara geçiyoruz sonrasında bitirip kenarlarına süslerini yapıyoruz..! hyırlı olsun :)

 2. rüya tek diyor ki:

  ben bu lifi yapmak istiyorum ama bir turlu beceremiyorum aceba bu lif ortadan mı baslanıyor lütfen cvp yazarmısınız ban

 3. rüya tek diyor ki:

  yoksa sondan mı baslanıyor örnek elimde var ama anlamadım bir türlü aslında cok kolay bişeye benziyor bir çözebilsem

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.